Film Festivali

         Değerli Sinema Severler,

Zonguldak Karaelmas Kısa Film Festivali olarak bu yıl ilk kez sizlerle buluşacak olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz, Türkiye’nin bu anlamda düzenlenen etkinlikleri arasına girmeyi Zonguldak Karaelmas Kısa Film Festivali  olarak. ‘Altın Baret Ödülleri’ ile ulusal ve uluslararası dalda filmlere ödül veren bir festival olmayı hedefliyoruz ve Zonguldak tan da merhaba diyoruz.

         Ulusal ve uluslararası filmler Altın Baret ödülleri için yarışırken, Türkiye ve dünya sinemasının panoramasını da sizlere sunacağız. Filmlerin gösteriminin yanında festival boyunca sosyal medya hesaplarımızdan yapacağımız etkinliklere de kısa filmin gelişimi açısından rekabete dayalı bir canlılık getirmeyi sürdüreceğiz.
Film gösterimleri, festivale koşut olarak gerçekleştirilen paneller, söyleşiler ve etkinliklerle de desteklenecektir. Festival sürecince Açıkhava ve kapalı sinema salonuna dönüşebilen Türkiye de tek olma özelliğiyle daha önce sinema ile hiç buluşmamış çocuklar gençler ve aileleri sinema ile buluşturan 2018 yılından bu yana Türkiye’nin her yerin de, mahalleler de, köyler de, halkı sinema ile buluşturan mobil sinema organizasyonu Gezen Sinema aracı, festival boyunca Zonguldak şehrinde olacaktır. Gösterimleri sadece şehir merkezinde değil, Zonguldak’ın kalabalık ilçelerinde de taşıyıp sinema severlerin beğenisine sunacak ve bu anlamda filmleri daha çok izleyici ile buluşturan festival olma özelliği taşıyacaktır, Festival her yıl  10 Mayıs 'ta başlayıp 19 Mayıs a kadar sürecek gösterim ve etkinlikler le Zonguldak şehrinin geleneksel bir etkinliği olacaktır.